İnanılmaz Audemars Piguet Royal Oak Konsept Buzlu Altın Uçan Tourbillon

İsviçreli Haute Horlogerie üreticisi Audemars Piguet, kadın Royal Oak Concept Flying Tourbillon’a yeni bir bakış açısı getirdi ve bu, markanın 2018 Carolina Bucci Limited Edition Royal Oak Frosted Gold’unda kurulan – rafine feminen estetiği karmaşık mikro mekaniklerle birleştirme temasını sürdürüyor.
Kadranın mavi tonlarıyla büyüyen dört sunburst mavi dairesi, saat 6 konumundaki uçan tourbillon kafesinden çıkıyor. Yeni Royal Oak Concept Frosted Gold Flying Tourbillon, 18 ayar pembe altın veya 18 ayar beyaz altın kasada mevcuttur. Parıldayan “buzlu altın” kaplamaya ve çoklu katmanlardan oluşan çağdaş bir kadrana sahip saat, Audemars Piguet’nin Floransalı mücevher tasarımcısı Carolina Bucci ile yaptığı işbirliğinden ortaya çıkan en son parçadır.
Bu model, heykelsi, çok yönlü Royal Oak Concept kasasında eski bir Floransalı mücevher tekniği olan “buzlu altın” motifini sunan ilk modeldir. Altın yüzeyindeki “elmas tozu” selefine benzer küçük girintiler, eski Floransa’ya kadar uzanan bir başka süreç olan değerli taşlara benzer bir “parıltı” etkisi vermek için elmas uçlu bir aletle oluşturulmuştur.
Uçan tourbillon kafesi, parlak kesim pırlantalarla tepesinde açık işlenmiş altın tonlu bir daireye sahiptir. Kadran, saat 6 pozisyonunda uçan tourbillon kafesinden çıkan, giderek artan boyutta ve parlak tonlarda mavi renkli dört daireden oluşuyor. Güneş ışığı motifi kadranın derinliğini daha da vurguluyor. Uçan tourbillon kafesinin kalbinde, parlak kesim pırlantalarla süslenmiş açık işlenmiş altın tonlu bir daire var. replika Audemars Piguet’e göre kadranda “bu çağdaş tasarımın saflığını artıracak” saat imleri bulunmuyor.
38,5 mm çapındaki kasanın içinde manuel kurmalı üretim Kalibre 2964 yer alıyor. 29,5 mm çapındaki mekanizma, 17 taşlı 207 parça içeriyor, 3 Hz frekansında çalışıyor ve minimum 72 saatlik güç rezervine sahip. . Kasanın yarı saydam bir safir kabaşon ile ayarlanan tepesi, 20 metreye kadar su geçirmezliğini koruyor.
Mekanizmanın dairesel motifi safir kristal kasa arkasından görülebiliyor ve “buzlu altın” kasanın ve güneş ışığı kadranın yüzeylerini yansıtan kumlanmış ve saten fırçalama arasında değişiyor. İki model, büyük kare pullara sahip koyu mavi bir timsah derisi kayışla tamamlandı ve bir takımyıldız motifine sahip ek bir mavi dokulu kauçuk kayış içeriyor. Her kayışın katlanır tokası, kasasının “buzlu altın” ile eşleşir.